Conducere

 

Director General,
Chestor principal de poliţie
IONIȚĂ ALEXANDRU CĂTĂLIN

 

Director General Adjunct, Director General Adjunct,
 

FOŞTI DIRECTORI AI DIRECŢIEI GENERALE ANTICORUPŢIE

 
03.04.2018 – 25.06.2018
Comisar şef de poliţie
CONSTANTIN VALENTIN CLAUDIU
  01.04.2016 – 16.01.2018
Chestor principal de poliţie
IONIȚĂ ALEXANDRU CĂTĂLIN
dg-janica-tiganasu-arion dg-danila-dan dg-popa-liviu
04.02.2014 – 17.03.2016
23.11.2010 – 03.12.2013
Chestor principal de poliţie
dr. ARION-ŢIGĂNAŞU JĂNICĂ
03.12.2013 – 03.02.2014
Comisar şef de poliţie
DĂNILĂ DAN
05.10.2009 – 23.11.2010
Chestor de poliţie
dr. POPA LIVIU
dg-georgescu-ionel dg-paun-irinel dg-sintion-marian
20.04.2009 – 05.10.2009
Comisar şef de poliţie
dr. GEORGESCU IONEL
15.03.2007 – 20.04.2009
Magistrat PĂUN IRINEL
09.03.2005 – 06.03.2007
Procuror SÎNTION MARIAN